ბათუმის ბულვარი, 2024 წლის ზაფხულის ტურისტული სეზონისთვის აქტიურად ემზადება
საჯარო სერვისების ხარისხის გაუმჯობესებისა და გამართული ტურისტული ინფრასტრუქტურის უზრუნველყოფის მიზნით, დაგეგმილია სანაპირო ზოლის აღჭურვა მაღალი ხარისხის გასახდელებით, ზღვაზე ჩასასვლელი ბილიკებითა და თანამედროვე სტანდარტების საშხაპეებით. სასეირნო ბილიკზე განთავსდება 20 ახალი სასმელი წყლის შადრევნი.
➡️32 - გასახდელი
➡️30- საშხაპე
➡️830 - გრძ.მ. ხის ბილიკი
➡️20 - წყლის სასმელი შადრევანი
ხელმისაწვდომი საზოგადოებრივი სერვისების მიწოდების მიზნით, სამ ლოკაციაზე სრულად განახლდება ინფრასტრუქტურა შშმ პირთათვის, რომელიც აღიჭურვება პანდუსებითა და სანაპიროზე გადასასვლელი ბილიკით. დასვენებისთვის განკუთვნილი ინფრასტრუქტურა ბაღის ვიზიტორების საჭიროებებზე სრულად იქნება მორგებული.
სანაპირო ზოლის ინფრასტრუქტურის განახლება, ბათუმის ბულვარის განაშენიანების გეგმის შესაბამისად ეტაპობრივად განხორციელდება. პირველ ეტაპზე, დაგეგმილია 32 ერთეული გასახდელის შესყიდვა.
ჩვენ შესახებ
სსიპ "ბათუმის ბულვარი" არის აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის ქონების საფუძველზე შექმნილი საჯარო სამართლის იურიდიული პირი, რომელიც შედის აჭარის ა/რ ფინანსთა და ეკონომიკის სამინისტროს სისტემაში.

Batumi Boulevard is actively preparing for the 2024 summer tourism season
In order to improve the quality of public services and ensure proper tourist infrastructure, it is planned to equip the beach with high-quality changing rooms, walkways to the sea and showers of modern standards. 20 new drinking water fountains will be placed on the promenade. 32 - changing rooms 30 - showers 830 - long.m. of wooden paths 20 - drinking water fountains In order to provide accessible public services at three locations, the infrastructure for people with disabilities will be completely renovated, equipped with ramps and paths to the beach. The infrastructure for recreation will be fully adapted to the needs of visitors to the garden. The renovation of the coastal infrastructure will be carried out step by step in accordance with the development plan of Batumi Boulevard. In the first stage, it is planned to purchase 32 units of changing rooms.
ABOUT US
The public legal entity “Batumi Boulevard” is a legal entity of public law created on the basis of the property of the Autonomous Republic of Ajara in accordance with the Law of Georgia