ბათუმის ბულვარი გარემოსდაცვითი განათლების ფონდის (FEE) ოფიციალური წევრი ორგანიზაცია გახდა
გარემოსდაცვითი განათლების ფონდის (FEE) დირექტორთა საბჭოს გადაწყვეტილებით, სსიპ ბათუმის ბულვარი უკვე ფონდი სოფიციალური წევრი ორგანიზაცია გახდა. FEE–ს პარტნიორული წევრობა სსიპ ბათუმის ბულვარს საშუალებას მისცემს იყოს საქართველოში ლურჯი დროშის პროგრამის განხორციელების პასუხისმგებელი უწყება.
გარემოსდაცვით განათლების ფონდთან სსიპ ბათუმის ბულვარმა თანამშრომლობა მიმდინარე წლის მარტის თვიდან დაიწყო. სწორი და ინტენსიური კომუნიკაციის შედეგად, საჯარო უწყება სსიპ ბათუმის ბულვარი ფონდის პარტნიორ წევრად მიიღეს გამონაკლისის სახით, იმპირობით, რომ 3 წლის ვადაში მართვა გადაეცემა არასამთავრობო ორგანიზაციას. როგორც წევრობის თანხმობის წერილშია აღნიშნული, „ FEE დირექტორთა საბჭოს სურს დაადასტუროს კარგად მომზადებული განაცხადი. განაცხადიდან გაირკვა, რომ სსიპ ბათუმის ბულვარი არის სწორი ორგანიზაცია, რომელიც ხელს შეუწყობს FEE პროგრამების დამკვიდრებას და წევრობას საქართველოში“. FEE- ს წევრობასთან დაკავშირებით ბათუმის ბულვარს თანხმობის ოფიციალურ წერილთან ერთად დაეგზავნა ფონდის წევრობის სახელმძღვანელო, პროგრამების განხორციელების ეტაპებთან დაკავშირებული მასალები და თანხმობა FEE-ს ერთიან მონაცემთა ბაზაში წვდომაზე.
სსიპ ბათუმის ბულვარი უკვე როგორც პარტნიორი-წევრი მოწვეულია FEE– ს გენერალურ ასამბლეებზე დასასწრებად. სსიპ ბათუმის ბულვარი პასუხისმგებელი იქნება საქართველოში ლურჯი დროშის პროგრამის განხორციელების პროცესზე, დაევალება ლურჯი დროშის რეგიონული კომიტეტის შექმნის უზრუნველყოფა ლურჯი დროშის ეროვნულ კომიტეტთან თანამშრომლობით, ასევე პროექტ „ლურჯი დროშის“ განხორციელების პროცესში სხვადასხვა მოთხოვნების შესრულება.
„გარემოს საგანმანათლებლო ფონდი“ (FEE) მსოფლიოში გარემოს დაცვის მიმართულებით ერთ-ერთი ყველაზე  ცნობილი ორგანიზაციაა, რომლის მთავარი პრიორიტეტი ეკოლოგიისა და გარემოს დაცვის კუთხით განათლების ხელშეწყობა გახლავთ. გარემოს მაღალ ხარისხთან ასოცირებული „ლურჯი დროშის“ პროექტი საპლაჟო ინფრასტრუქტურის, ეკოლოგიის, განათლებისა და უსაფრთხოების მიმართულებით თანამედროვე სტანდარტებთან დაახლოებას ითვალისწინებს. „გარემოს დაცვის განათლების ფონდის“ (FEE) წევრი 73 ქვეყანა, ათეულობით საჯარო, კერძო და არასამთავრობო ორგანიზაციაა. დღევანდელ მსოფლიოში იგი 5 საგანმანათლებლო პროექტითაა წარმოდგენილი (ეკო სკოლები - ECO-SCHOOLS, ახალგაზრდა რეპორტიორები გარემოსთვის - Young Reporters for the Environment, სწავლება ტყეების შესახებ - Learning About Forests, ლურჯი ალამი - BLUE FLAG, მწვანე გასაღები - GREEN KEY), რომლებიც ეკოლოგიურად უსაფრთხო გარემოს შექმნას, ბუნებრივი რესურსების დაცვას და გარემოს მდგრად განვითარებას ემსახურება.

Batumi Boulevard has become an official member of the Foundation for Environmental Education (FEE)
According to the decision of the Board of Directors of Foundation for Environmental Education (FEE), LEPL Batumi Boulevard has already become a SFFI member organization. The FEE Partnership membership will enable LEPL Batumi Boulevard to be responsible for implementing the Blue Flag Program in Georgia.
Batumi Boulevard has started cooperation with Environmental Education Fund since March of this year. As a result of the correct and intensive communication, the public agency LEPL Batumi Boulevard was accepted as an associate member of FEE, provided that the management would be transferred to a non-governmental organization within 3 years. As the membership consent letter states, “The FEE Board of Directors wishes to acknowledge the well prepared application. It was made clear via the application that LEPL Batumi Boulevard is the correct organisation to help set up the FEEprogrammes and membership in the Georgia.”
The Batumi Boulevard, along with the official letter of consent for FEE membership, was sent the Fund Membership Handbook, materials related to the implementation stages of the program and consent to access to the FEE Unified Database.
LEPL Batumi Boulevard is invited already as affiliate member to attend the FEE General Assembly meetings.
LEPL Batumi Boulevard will have the responsibility for the implementation phase of the Blue Flag Programme in Georgia in cooperation with the National Blue Flag Committee. LEPL Batumi Boulevard is in charge of ensuring the set-up of a National Blue Flag Committee, as well as fulfilling various requirements in the implementation of the Blue Flag project.
The Foundation for Environmental Education (FEE) is one of the most prominent organizations in the field of environmental protection whose main priority is to support ecology and environmental education. The Blue Flag project, associated with high environmental quality, aims to bring beach infrastructure, ecology, education and security closer to modern standards. Members of the Foundation for Environmental Education (FEE) are 73 countries, with dozens of public, private and non-governmental organizations. In today's world, it is represented by 5 educational projects (ECO-SCHOOLS, Young Reporters for the Environment, Learning About Forests, BLUE FLAG, GREEN KEY), which are serving to create an environmentally safe environment, protect natural resources and sustainably develop the environment.